o nas

Okazuje się, że można dziś łączyć wiele specjalności na rynku nieruchomości, a nawet, że rynek to docenia. Przedsiębiorstwem, które rynek nieruchomości obejmuje z wielu stron marketingowych, jest zdecydowanie biuro MW Houses.


Rozmowa z Mateuszem Wawryniukiem, prezesem zarządu w MW HOUSES sp. z o. o.

-MW Houses to biuro nieruchomości. W Państwa przypadku pod szyldem `biuro nieruchomości` kryje się dużo więcej działań, niż nazwa mogłaby wskazywać, prawda? Jesteście `uniwersalni`. Co to oznacza?
-W rzeczywistości pod marką MW Houses kryją się już dwie firmy, które aktualnie zajmują się po pierwsze pośrednictwem w obrocie nieruchomościami – czyli pomagamy klientom w kupnie, sprzedaży jak i najmie nieruchomości. Po drugie inwestujemy w nieruchomości. Poszukujemy mieszkań z potencjałem i przygotowujemy je pod przyszłego klienta, remontując je na wysoki standard lub pozostawiamy je w swoim portfelu, pod najem długoterminowy.

-Posiadacie takie mieszkania?
-Posiadamy w swoich zasobach aktualnie już dwie takie nieruchomości.

-Ale to nie wszystko, prawda?
-Dokładnie, mocnym akcentem są/będą projekty deweloperskie. Na dniach powinniśmy dostać pozwolenie na budowę `Osiedla na Holi` etap I czyli 4 domki jednorodzinne i już zaczęliśmy przygotowywać kolejne kontrakty. Swoje projekty w latach 2021+ planujemy realizować w 3 województwach – lubelskim – Biała Podlaska i okolice, mazowieckim – Siedlce, podlaskim – Białystok.

-To rzeczywiście duży rozmach działań, jak na biuro nieruchomości. Wiem, że pracownicy Państwa biura mają w większości wykształcenie budowlane. Jak przekłada się to na Państwa pracę?
-Tak, zgadza się. Połowa naszego zespołu to inżynierowie budownictwa z uprawnieniami budowlanymi. Ja np. mimo prowadzenia dwóch firm, dodatkowo pracuję na etacie pełniąc obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego oraz kierownika budowy.

-Czy jest to przydatne na rynku?
-Myślę, że w dzisiejszych czasach w dużej mierze aktualnym pośrednikom nieruchomości brakuje jednak tego `inżynierskiego oka`, które przyczynia się np. do przeprowadzenia skutecznej i szybkiej negocjacji między kupującym a sprzedającym.

-Czego wymaga dzisiaj rynek nieruchomości od biura takiego jak MW Houses?
-Myślę, że przede wszystkim wiedzy, zaufania, ale także uniwersalności tj. poprowadzenie klienta `za rękę` przez cały proces- od podpisania umowy rezerwacyjnej/przedwstępnej po weryfikację nieruchomości pod względem prawnym i technicznym, aż do podpisania aktu notarialnego i przekazania nieruchomości.

-Czy jest coś, czym Wasze biuro wyróżnia się na rynku, różni się od większości biur nieruchomości?
-Po pierwsze tym, że połowa naszego zespołu to inżynierowie budownictwa, którzy mogą pochwalić się pracą na inwestycjach wartych kilkaset milionów złotych. Po drugie uniwersalnością i samowystarczalnością. Jesteśmy w stanie nie tylko pomóc w kupnie, sprzedaży, wynajmie nieruchomości, ale także weryfikujemy nieruchomość pod względem prawnym i technicznym, możemy wykonać nalot dronem (posiadam uprawnienia UAVO VLOS), pomóc w uzyskaniu certyfikatu energetycznego, a nawet jeśli będzie taka potrzeba wyremontować czy też wybudować nową nieruchomość.

Najważniejszym aspektem wyróżniającym nasze biuro jest zdecydowanie zgrany zespół i nastawienie na potrzeby oraz zadowolenie pracownika. Firma była otwierana z myślą o tym, żeby nasi agenci rano wstając nie mieli grymasu na twarzy myśląc o wyjściu do pracy, a wręcz przeciwnie. Przed nami jeszcze długa droga, żeby dojść do perfekcji idealnego pracodawcy jakiego sobie wymarzyliśmy ze względu na to, że jesteśmy na etapie `startu` i mamy spore wymagania co do siebie. Mimo wszystko staramy się, żeby z każdym dniem było coraz lepiej. Już teraz możemy pochwalić się tym, że naszym pracownikom zapewniamy auta służbowe na dojazdy do klientów. Aktualnie chcemy pokazać mieszkańcom województwa, że jesteśmy na rynku. Wymaga to wiele zaangażowania i determinacji, za którą bardzo dziękuję całemu zespołowi MW HOUSES!

 

Treść wywiadu z portalu www.askdom.pl